Staw ramienny - pierwsza terapia

Film przedstawia pierwszą terapię pacjentki.Główny problem pacjentki -  ograniczenie ruchomości stawu ramiennego, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie w życiu codziennym( problemy z uczesaniem się, ubieraniem, toaletą, przygotowaniem posiłków ) oraz dolegliwości bólowe w okolicach stawu ramiennego, promieniujące w kierunku stawu łokciowego.Dolegliwości utrzymywały się od 8 miesięcy.Bark zamrożony – PHSBark zamrożony ( PHS adhesiva, pericapsulitis ) to schorzenie stawu ramiennego charakteryzujące się narastającymi dolegliwościami bólowymi oraz postępującym zesztywnieniem stawu, co prowadzi do zupełnego zniesienia jego funkcji. Określenie „zamrożony bark” nie ma żadnego związku z niską temperaturą, a ma jedynie obrazowo określać brak ruchomości w chorym stawie. Schorzenie obejmuje, poza torebką stawową, również ścięgna okolicy barku, kaletki maziowe, mięśnie, naczynia krwionośne i nerwy.

Opublikowany przez GAMI Centrum Fizjoterapii na 6 marca 2016

Film przedstawia pierwszą terapię pacjentki.

Główny problem pacjentki – ograniczenie ruchomości stawu ramiennego, uniemożliwiające normalne funkcjonowanie w życiu codziennym( problemy z uczesaniem się, ubieraniem, toaletą, przygotowaniem posiłków ) oraz dolegliwości bólowe w okolicach stawu ramiennego, promieniujące w kierunku stawu łokciowego.Dolegliwości utrzymywały się od 8 miesięcy.

Bark zamrożony – PHS

Bark zamrożony ( PHS adhesiva, pericapsulitis ) to schorzenie stawuramiennego charakteryzujące się narastającymi dolegliwościami bólowymi oraz postępującym zesztywnieniem stawu, co prowadzi do zupełnego zniesienia jego funkcji. Określenie „zamrożony bark” nie ma żadnego związku z niską temperaturą, a ma jedynie obrazowo określać brak ruchomości w chorym stawie. Schorzenie obejmuje, poza torebką stawową, również ścięgna okolicy barku, kaletki maziowe, mięśnie, naczynia krwionośne i nerwy.